Malovice, Malovičky, Krtely, Podeřiště,
Holečkov, Hradiště, Rábín, Setuň

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Akce v regionu

Akce v regionu


Zimní Šňůra v Českých Budějovicích

Datum konání
Typ

V rámci Zimní Šňůry stále věříme v živé hraní. Proto očekávej klasický biologický rej, navíc blízko univerzitních kolejí v klubu HIghway 61. Společně s Mons Pubis a překvapivě snad i s panem Herr Schmel (trio Šebek, Chmel, Bešta)

Více

Večery S - Medvíďata, Fookin´ Guns, Pavel Jarčevský & Lenka Semrádová Martinů

Datum konání
Typ

Medvíďata jsou dětský a mládežnický pěvecký sbor při ZUŠ , který založil v roce 1995 sbormistr Lukáš Holec. Medvíďata interpretují nejen středověké, renesanční a barokní skladby, klasicistní i romantický repertoár, ale také soudobou hudbu či úpravy lidových písní nebo zpěvy ovlivněné jazzem a populární hudbou. Od roku 2006 jsou úspěšná také v zahraničí (ceny z mezinárodních soutěží v Belgii, Walesu, Španělsku, Řecku, Finsku či Slovensku, koncerty na festivalech v Itálii, Chorvatsku, Maďarsku, Rakousku, Německu, Švédsku a Dánsku). Medvíďata v posledních letech spolupracovala také s Jihočeskou filharmonií České Budějovice, se skupinou Spirituál kvintet a s Antikvartetem Dušana Vančury. Fookin´ Guns je kapela, kterou tvoří čtyři konzervatoristé, kteří se zhlédli v tradiční irské muzice. Kytara, flétny, housle a bodhrán, správný bodrý zpěv, který nejčastěji zní v irských pubech, dynamika písní a typické střídání rytmů, to všechno v podání Fookin´ Guns již mohli sledovat diváci mnoha hudebních festivalů. Nestor jihočeského folku Pavel Jarčevský je známý jako kapelník folkové kapely Jen tak tak. Jeho písničkářství je však mimořádné. Pavel je autorem mnoha písní a textů, které čerpají z niterních stavů a vychází mnohdy ze skutečných životních příběhů. Nijak nepřibarvené civilní podání a Pavlův podmanivý hlas umocňují jeho písničkářskou výpověď. Na Večeru S vystoupí v duu s Lenkou Semrádovou Martinů z kapely Jen tak tak.

Více

koncík

Datum konání
Typ

Více

Datum konání
Typ

Více

Christmas Party

Datum konání
Typ

Klasickej strakonickej vánočák. Po uzavření rockového klubu na Křemelce, což už trvá nejedno léto, se život opět vrátil, tam, kde se po pádu všech klubů (a že jich bylo) ve Strakonicích život nikdy nezastavil. Jen na chvíli zpomalil. Aby opět otevřel náruč a řekl, já jsem tu stále. HABEŠ. V devadesátkách jsme se tam hrnuli a praskala ve švech. Koncert za koncertem. Tenhle prostor by mohl vyprávět. A víte co? On má stále co říct. Ježiši kriste, díky!!!

Více