V Prachaticích jsme navštívili muzeum , kde kromě jiného je super zpracovaná ukázka Zlaté stezky. Je tu i muzeum české loutky a cirkusu.
Borovanský mlýn je nedaleko Borovan v okrese České Budějovice. V tomto mlýně je stálá výstava českých pohádek. K vidění jsou kladné i záporné postavičky našich klasických českých pohádek, ať už se…
Rozhledna Vysoký Kamýk stojí asi tři kilometry jižně od Albrechtic nad Vltavou. Tato rozhledna byla původně zděná věž, dnes je obklopena vyšší ocelovou konstrukcí. Ve výšce 33 metrů je umístěna…
Rabštejnská věž (v některých zdrojích zmiňována jako Rabenštejnská) je jednou ze dvou zachovalých věží, které byly součástí městských hradeb. Pochází z konce 14. století. Do současné podoby byla…
Již od založení města stával na tomto místě dřevěný most, přes který přicházeli do města bohatí kupci z rakouských zemí. Proto se mostu začalo říkat "Zlatý", někdy "Linecký" nebo "Krumlovský". První…
Obec Štiptoň je stará slovanská osada, v současnosti součástí města Nové Hrady. Od roku 1359 vlastnili obec Rožmberkové. Po smrti posledního Rožmberka, Petra Voka, přešla na jeho švagra Švamberka. V…
Zaniklá obec v bývalém hraničním pásmu. Krátce před druhou světovou válkou žilo v obci přibližně 300 obyvatel, převážně německé národnosti. Po válce bylo německé obyvatelstvo odsunuto. V padesátých…
Osadu Světví vlastnil před rokem 1279 klášter Světlá. Dalšími majiteli byli Rožmberkové a pánové z Michnic. Pánové z Michnic se koncem patnáctého století přestěhovali do nově vybudované tvrze…
Vesnice Buková (nyní část obce Olešnice) leží na silnici mezi Žárem a Olešnicí, na rozhraní mezi Stropnickou pahorkatinou a Třeboňskou pánví. Prvně je Buková zmíněna roku 1359 jako ves mezi lesy,…
Původně Hamerský mlýn byl v roce 1860 upraven ve stylu anglické novogotiky. K v té době jednoduché budově byly přistavěny nové arkýře, verandy a štíty s tudorovskými okny. Hamr se tak stal nedílnou…